ul. Jasna 85, 95-200 Pabianice, Łódzkie

Dlaczego warto zainstalować szambo z tworzywa?

szambo z tworzywa

Zarządzanie nieczystościami w budynku mieszkalnym stanowi istotnym element codziennego użytkowania domu. Najwygodniejszą formą jest oczywiście podłączenie gospodarstwa domowego do kanalizacji. Niestety nie wszędzie rozprowadzenie kanalizacji się opłaca. Problematyczne jest to przede wszystkim w gminach o zabudowie rozproszonej. W takim wypadku istnieją dwa rozwiązania: założenie szamba szczelnego lub ekologicznej oczyszczalni ścieków. Wiele osób ze względów finansowych decyduje się na instalację szamba szczelnego. Warto pamiętać, że zbiornik na nieczystości powinien być kupowany u sprawdzonych producentów oraz posiadać odpowiednie certyfikaty jakości. Pozwoli to na uniknięcie wielu problemów, jak np. nieszczelności wybranego produktu.

Lekkie i wygodne szambo ekologiczne

Działanie szamb ekologicznych oparte jest na tej samej zasadzie, co szamb tradycyjnych. Innymi słowy jest to bezodpływowy zbiornik, w którym gromadzą się nieczystości. Ścieki nie są oczyszczane, dlatego wymagają regularnego wywozu pojazdami, które przeznaczone są do asenizacji. Warto podkreślić, że ogromną zaletą zbiorników ekologicznych jest fakt, że korzystanie z nich nie wiąże się z ryzykiem rozszczelnienia zbiornika, a co za tym idzie – przenikania nieczystości do gruntu, co skutkuje skażeniem wód gruntowych. Kolejną ogromną zaletą szamb ekologicznych jest ich lekkość oraz wygoda użytkowania. Bez trudu można je transportować, a ich montaż nie nastręcza trudności, co więcej – można przeprowadzić go bez użycia ciężkich maszyn.

Laminat poliestrowo-szklany

Laminat poliestrowo-szklany jest połączeniem najlepszych cech dwóch różnych materiałów. Cechy włókna szklanego pozwalają na solidne wzmocnienie ścian szamba, a żywica poliestrowa pełni funkcję bardzo mocnego lepiszcza. Jak zostało wspomniane powyżej, zbiorniki szczelne wykonane z laminatu poliestrowo-szklanego są twarde i solidne. Ponadto materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i środki chemiczne. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, czy szambo pęknie podczas srogiej zimy lub czy przeżre je silny środek czyszczący.