ul. Jasna 85, 95-200 Pabianice, Łódzkie

Zalety instalacji szamba ekologicznego

Zalety instalacji szamba ekologicznego

Istnieje wiele sposobów odprowadzania przydomowych ścieków. Do najpopularniejszych należy podłączenie do kanalizacji miejskiej. Niestety nie jest to możliwe w każdym obszarze. Kiedy mamy do czynienia z zabudową rozproszoną lub małymi miejscowościami, które nie są dopięte do sieci kanalizacyjnej, konieczne jest szukanie alternatywnych rozwiązań. Przez wiele lat na polskich podwórkach królowały tradycyjne szamba, które mają jedną podstawową wadę – po kilku latach użytkowania zaczynają przeciekać, mogą też pękać pod naporem ziemi. To wszystko prowadzi do skrzenia gleby i wód w okolicach szamba. Współcześnie możemy korzystać z innych, dużo wygodniejszych i ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są posiadające wiele zalet szamba ekologiczne.

Szambo ekologiczne – jak to działa?

Szambo ekologiczne podobnie jak tradycyjne umieszczane jest pod powierzchnią gruntu. W odróżnieniu do przydomowych oczyszczalni ścieków nie wymaga ono poświęcenia dużej powierzchni. Jedyne co należy zapewnić takiemu zbiornikowi, to odpowiedniej jakości preparaty bakteryjno-enzymatyczne. Są one przeznaczone do rozkładu nieczystości na związki rozpuszczalne w wodzie, a przez to znacznie miej szkodliwe dla środowiska. Szamba ekologiczne wytwarzane są z tworzyw sztucznych, np. żywic poliestrowych. Zapewniają one wysoką odporność chemiczną. Dodatkowo zbiorniki są karbowane, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe i odporne na nacisk podłoża.

Zalety szamb ekologicznych

Szamba wykonane z tworzywa sztucznego są niezwykle lekkie i wygodne w użytkowaniu. Można je bardzo łatwo przetransportować, a ich montaż nie nastręcza trudności i można przeprowadzić go bez użycia ciężkich maszyn. Warto jeszcze raz podkreślić, że do instalacji ekoszamba potrzebne jest jedynie miejsce na zbiornik. Użytkowanie jest bezproblemowe i wymaga jedynie zamawiania co jakiś czas wozu asenizacyjnego.